Tkaniny welurowe oraz aksamity na tle pozostałych materiałów odzieżowych wyróżniają się wyjątkową strukturą – miękkie i jednocześnie sprężyste włókna zapewniają idealną bazę do tworzenia ubrań wymagających utrzymania nadanego im kształtu. Welury idealnie nadają się do szycia marynarek, kostiumów, sukni, spódnic, kurtek, bomberek czy spodni.

Niektóre materiały wyróżniają się na tle innych elegancją i ciekawą strukturą, pozwalającą ubraniom utrzymać kształt, jaki został im nadany. Taki właśnie jest welur – zwykle syntetyczna tkanina, połączona niekiedy z różnymi włóknami naturalnymi. Występuje ona w wielu różnych wariantach, co sprawia, że każdy z naszych Klientów bez problemu znajdzie odmianę dla siebie. Posiadamy wersje jednokolorowe, a także wykorzystujące ciekawe wzory, takie jak paisley, łańcuchy, kwiaty czy pasy, dostępne zarówno nadrukowane na materiał, jak i wyszywane.

Welury i aksamity posiadają całą gamę zastosowań. Te pierwsze stanowią doskonałe rozwiązanie materiałowe na suknie, żakiety, marynarki czy spódnice, a także elementy wykończeniowe. Drugie zaś perfekcyjnie sprawdzają się jako okrycia wierzchnie, płaszcze i kurtki. Wykorzystywane są również jako obicia mebli. Posiadamy w ofercie materiały gładkie, z charakterystycznym meszkiem lub karbowane. Niektóre z nich są sygnowane przez czołowe, światowe marki, takie jak Etro, Armani czy Hugo Boss.