%AMOUNT_LEFT_FOR_FREE_SHIPPING%

Synonim luksusu, który w rękach umiejętnego krawca zamienia się w zapierającą dech, unikatową kreację.

Czytaj dalej
Filtruj
Wyświetlanie 16 z 272 produktów

Jedwab dostępny w naszej ofercie należy do materiałów odzieżowych z najwyższej półki, a włoskie pochodzenie tkanin produkowanych z tych szlachetnych włókien sprawia, że szyfony, żakardy, satyny, twille czy szantungi z naszego katalogu są szczególnie pożądane przez Klientów poszukujących jakości premium.

Włoskie tkaniny – sygnowane materiały na kreacje haute couture i nie tylko

Sposób pozyskiwania włókien z kokonów jedwabników znany był już w starożytnych czasach, a ze względu na swoją wyjątkowość, powstające z nich wyroby zarezerwowane były wyłącznie dla bardzo wąskiej grupy społecznej. Przyjmuje się, że Chińczycy już 5 tysięcy lat temu posiedli sztukę wykorzystywania przędzy jedwabnej w tkactwie – nie jest też tajemnicą, że ze względu na przynoszącą ogromne zyski sprzedaż, przez stulecia strzegli tajemnicy jej produkcji. Tkaniny jedwabne do dziś są kojarzone z prestiżem i luksusem, dlatego niezmiennie od dekad są najchętniej wybierane przez projektantów tworzących zarówno ekskluzywne i ponadczasowe kolekcje prêt-à-porter, jak i fenomenalne kreacje haute couture. Dior, Dolce&Gabbana, Armani, Versace, Gucci – właściwie każdy z wymienionych domów mody regularnie proponuje swoim Klientom unikatową odzież z sygnowanych materiałów, co sprawia, że podobnie jak w przeszłości popyt na kreacje balowe, ponadczasowe kostiumy damskie, cudownie układające się na sylwetce sukienki oraz inne elementy garderoby nie słabnie.

Gdzie zamówić sygnowaną, luksusową tkaninę jedwabną z Włoch?

Najlepiej skorzystać w tym zakresie z oferty hurtowej lub detalicznej renomowanego importera. Magazyn Tkanin X.Qual-tex to jeden z największych w Polsce sklepów z włoskimi materiałami premium sprzedawanymi od 10 cm – m.in. jedwabnymi szyfonami, satynami, żakardami czy też szantungami dostępnymi w jednolitych kolorach, w drukowane wzory lub zachwycające fakturą uzyskaną dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki tkackiej. Serdecznie zapraszamy.

Zapisz się do newslettera
i odbierz

-10 %

Call Now Button