%AMOUNT_LEFT_FOR_FREE_SHIPPING%

Czy wiskoza oddycha? Czy wiskoza to materiał naturalny?

Często zadajecie nam te pytania, w odpowiedzi na nie w tym artykule obalamy mity o wiskozie i rozwiewamy wątpliwości. Na początek dwa, wydawaćby się mogło wykluczające się, ale niepodważalne fakty:

 • Wiskoza to materiał doskonale oddychający
 • Wiskoza to materiał sztuczny

Niewarygodne? A jednak prawdziwe!

W dalszej częsci artykułu znajdziecie wyjaśnienie i odpowiedź na pytanie: Wiskoza co to za materiał?

Czy wiskoza jest naturalna czy sztuczna?

Wyjaśnia to proces produkcyjny, który składa się z wielu etapów i jest dość skomplikowany, dlatego skupmy się na najistotniejszej kwestii. Materiał wiskoza jest wytwarzany z naturalnych składników roślinnych, dokładnie z celulozy uzyskanej z drewna, ale samo włókno jest wynikiem procesów chemicznych. Celuloza przekształcona zostaje w gęsty płyn o odpowiednich właściwościach, następnie w ciągłe lub cięte włókna, z których powstaje wiskozowa tkanina lub dzianina. Reasumując, samo użycie naturalnego surowca nie wystarcza do zakwalifikowania wiskozy do materiałów naturalnych. W związku z chemiczną ingerencją w procesie wytworzenia powszechnie uznaje się, że wiskoza jest sztuczna i oficjalnie zaliczana jest do tej grupy materiałów.

Zatem czy wiskoza oddycha? Sztuczna znaczy zła?

Fakt, że wiskozę zalicza się do materiałów sztucznych może wprowadzać w błąd i zniechęcać. Zanim zdyskwalifikujesz ten materiał na sukienkę czy bluzkę, poznaj zalety wiskozy:

 • Wiskoza oddycha, podobnie jak len doskonale przepuszcza powietrze, nie potęguje pocenia
 • Jest higroskopijna, bardzo dobrze chłonie wilgoć
 • Jest przyjazna dla skóry, przyjemna w dotyku
 • To idelany materiał na lato, jest przewiewna, nie grzeje, zapewnia komfort.

Dzięki możliwości nadania różnych właściwości podczas produkcji- wiskoza może występować jako zamiennik jedwabiu, bawełny, a nawet wełny. Z włókien wiskozowych produkuje się tkaniny i dzianiny, które występują zarówno jako materiały we wzory drukowane lub żakardowe, jak również materiały jednolite.

Wiskozy włoskie – postaw na jakość 

W naszym sklepie internetowym i stacjonarnym w Warszawie znajdziesz ogromny wybór wysokojakościowych wiskoz z Włoch, gładkich i we wzory doskonale znane ze światowych wybiegów. W limitowanych ilościach dostępne są również markowe wiskozy z sygnaturą.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wypełnij poniższe pola.

  Zapisz się do newslettera
  i odbierz

  -10 %

  Otrzymuj także ciekawe wiadomości dotyczące aktualnych nowości i promocji.

  Call Now Button