%AMOUNT_LEFT_FOR_FREE_SHIPPING%

Jak rozpoznać jedwab naturalny?

Cudownie układają się na ciele i doskonale prezentują. Ubrania uszyte z naturalnego jedwabiu to elementy garderoby, które są kwintesencją dobrego smaku oraz wyczucia stylu. Nie zaskakuje więc fakt, że chętnie wybieramy je na specjalne okazje lub jeżeli po prostu cenimy sobie luksusową odzież ze szlachetnych materiałów.

Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie w ofertach wielu sklepów znaleźć można tańszy, syntetyczny zamiennik. Sztuczny jedwab dość dobrze imituje ten prawdziwy, szczególnie w przypadku tkanin o mniejszej gramaturze, na przykład szyfonów lub satyn. To zaś sprawia, że niejednokrotnie skuszeni wizją zakupu jedwabnego szala, sukienki czy bluzki, stajemy się właścicielami czegoś, co zostało uszyte na przykład z wiskozy lub z poliestru. Takie pomyłki zdarzają się przede wszystkim osobom, które nigdy wcześniej nie miały okazji nosić prawdziwego jedwabiu, choć nawet wprawieni koneserzy miewają niekiedy problem z różnieniem poszczególnych materiałów. Pomyłek można jednak uniknąć, ponieważ naturalne włókna jedwabne mają bardzo charakterystyczne właściwości. Jak więc rozpoznać jedwab naturalny?

Po pierwsze: dotyk

Wyjątkowość naturalnych tkanin jedwabnych przejawia się przede wszystkim w ich mięsistości, delikatności, umiarkowanej sprężystości oraz wrażeniu, jakby powierzchnia była pokryta woskiem. Ponadto takie materiały wyróżniają się też higroskopijnością i właściwościami termoregulacyjnymi, a ponadto bardzo dobrze przepuszczają powietrze, dzięki czemu w kontakcie ze skórą nie powodują nadmiernego pocenia.

Po drugie: wzrok

W przypadku satyn czy innych materiałów z gładką powierzchnią łatwo zauważyć można, że syntetyki odbijają światło bardzo mocno, wręcz nachalnie, a naturalne materiały wyróżniają się subtelnym, bardzo szlachetnym połyskiem.

Po trzecie: próba ognia

Najlepszym sposobem na potwierdzenie naturalnego pochodzenia danej tkaniny jest jej podpalenie. Tak naprawdę wystarczy już kilka wysnutych nitek, aby rozpoznać prawdziwy jedwab – materiały produkowane z włókien pochodzenia zwierzęcego podczas spalania wydzielają bowiem silny zapach palonych włosów. Ponadto nie są łatwopalne, więc obejmujące je płomienie szybko gasną po usunięciu źródła ognia.

Włoskie jedwabie naturalne gdzie kupić?

Nasz sklep z tkaninami włoskimi internetowy oraz stacjonarny w Warszawie oferuje bardzo duży wybór jedwabi naturalnych:

 • jedwabie we wzory znane ze światowych wybiegów
 • jedwabie gładkie typu krepa czy szyfon
 • satyny jedwabne w wielu kolorach.

W limitowanych ilościach dostępne są również tkaniny sygnowane z logo największych domów mody takich jak Chanel, Dior, Fendi czy Versace. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną, te luksusowe materiały z Włoch można u nas zakupić już od 10 cm.

Naturalne satyny jedwabne
Jedwabie naturalne we wzory
Naturalne jedwabie gładkie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wypełnij poniższe pola.

  Zapisz się do newslettera
  i odbierz

  -10 %

  Call Now Button