%AMOUNT_LEFT_FOR_FREE_SHIPPING%

Z czego uszyć ciepły płaszcz na zimę?

Okrycia wierzchnie to ten rodzaj odzieży, bez którego bardzo trudno jest obejść się w sezonie jesienno-zimowym oraz na wiosnę, kiedy mimo słonecznych dni nadal wyraźnie odczuwamy chłód. Gotowe produkty jednak bardzo często nie do końca spełniają nasze oczekiwania, co w zasadzie nie dziwi, ponieważ nie mamy wpływu na to z czego, a także, w jaki sposób są uszyte. Decydując się na nowy płaszcz na zimę lub okrycie przejściowe warto skorzystać z alternatywy, czyli usługi szycia miarowego, co pozwoli w pełni spersonalizować wyrób, a kluczowym atutem będzie w tym przypadku możliwość wyboru odpowiedniego materiału. W ofercie przygotowanej przez Magazyn Tkanin X.Qual-tex dostępne są obecnie bardzo różne wełny płaszczowe, w tym kaszmiry i alpaki – podpowiadamy, co wybrać!

Wełny płaszczowe
Kaszmiry i Alpaki

Najlepsza wełna na metry na płaszcz – czyli jaka?

To pytanie zadaje sobie właściwie każda osoba, która planuje uszyć dla siebie elegancki płaszcz na zimę lub okrycie wierzchnie przejściowe z tkaniny wełnianej. Przede wszystkim tkanina powinna być ciepła, miła w dotyku i oddychająca, powinna też charakteryzować się wytrzymałością i dobrze się układać. Ważne też, aby była naturalna. Wybór tej najodpowiedniejszej może być jednak sporym wyzwaniem, a to ze względu na różnorodność dostępnych w sprzedaży materiałów na metry. Wełny parzone, boucle, podwójne (double face), zibellino, a także z krótkim i długim włosiem mogą różnić się składem surowcowym i być produkowane z różnych typów wełny, nie tylko owczej, ale też na przykład z:

 • kaszmiru,
 • angory,
 • moheru,
 • merino,
 • a także z alpaki oraz wielbłądziej.
Wełna z alpaką i moherem

Co kluczowe – zarówno od składu surowcowego, jak i wykończenia materiału zależy to, w jaki sposób gotowe okrycie wierzchnie na zimę lub płaszcz przejściowy będą się prezentować i czy zapewnią swojej właścicielce lub właścicielowi optymalny komfort cieplny. Dla porównania, w przypadku materiałów o tej samej grubości, kaszmir to włókno, które jest o około 8 razy cieplejsze od klasycznej wełny owczej, a jak wiadomo, ochrona przed zimnem to jedno z najważniejszych zadań odzieży wierzchniej. Chcąc spotęgować wrażenie ciepła, do uszycia eleganckiego płaszcza na jesień i zimę lub na wiosnę, warto wykorzystać naturalną wełnę parzoną, boucle, podwójną double face czy dwuwarstwową, a także taką z dłuższym włosiem. Dzięki odpowiedniej obróbce oraz wykończeniu, taki materiał na metry po prostu jeszcze lepiej zatrzymuje ciepło i działa jak najlepsza termoizolacja. Oczywiście nie bez znaczenia są też walory wizualne – w tym przypadku zdecydowanie przodują wysokogatunkowe kaszmiry, angory czy merino, które nie bez powodu określane są mianem luksusowych. Cudownie miękkie, naturalne i lekkie tkaniny ujęte w formę płaszcza o modnym fasonie robią spektakularne wrażenie. Nic dziwnego, że są tak chętnie wykorzystywane w kolekcjach przez wiodące domy mody takie jak Max Mara, Chanel czy Dolce&Gabbana.

Materiał Max Mara
Materiał Chanel
Materiał Dolce&Gabbana

Ciepło, cieplej, najcieplej – właściwości użytkowe tkanin wełnianych

Luksusowy i naturalny materiał wełniany na elegancki płaszcz na zimę to podstawa, jeżeli zależy nam na niebanalnym, zawsze modnym i dobrze znoszącym użytkowanie okryciu wierzchnim. Zakup tkaniny na płaszcz, który zostanie uszyty na miarę, warto potraktować jak inwestycję, ponieważ jeżeli wybierzemy rozważnie i nie będziemy kierować się jedynie kryterium niskiej ceny, to taki zakup da nam zdecydowanie więcej satysfakcji. Dzięki swoim właściwościom użytkowym naturalna, wysokogatunkowa wełna na metry kaszmirowa, merino, z alpaką lub angorą sprawi, że nawet przy bardzo niskich temperaturach nie będzie nam dokuczać chłód, a po wejściu do ciepłych pomieszczeń nie odczujemy dyskomfortu związanego z poceniem się, ponieważ tkanina wełniana jest materiałem oddychającym. Użytkownicy cenią sobie również takie właściwości jak sprężystość, wytrzymałość na ścieranie, a także zdolność pochłaniania promieniowania UV. W rezultacie każdy uszyty na miarę płaszcz na jesień i zimę lub przejściowy na wiosnę z luksusowego materiału wełnianego ze strukturą zibellino, w wersji bez podszewki z materiału double face lub przyjemnymi w dotyku supełkami boucle będzie idealnym uzupełnieniem naszej garderoby.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wypełnij poniższe pola.

  Zapisz się do newslettera
  i odbierz

  -10 %

  Call Now Button